КОМУ СЛІД ПОДАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВІ ДОХОДИ У 2017 РОЦІ

Уже зовсім скоро на телебаченні та у багатьох друкованих засобах інформації з᾽явиться велика кількість соціальної реклами від імені Державної фіскальної служби України, яка матиме на меті нагадати всім громадянам України про необхідність задекларувати доходи, отримані у 2016 році.

Спочатку нам потрібно визначитись, на кого саме покладається обов᾽язок щодо подання річної податкової декларації про майновий стан та доходи (Декларація) .

Отже, згідно з чинним законодавством України обов᾽язок покладається на громадян; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; фізичних осіб-підприємців.

Громадянам потрібно задекларувати будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь громадянина протягом 2016 року. Розділом IV. Податок на доходи фізичних осіб Податкового кодексу України визначено, який саме дохід підлягає оподаткуванню, також наведені податкові знижки та дохід, який не підлягає оподаткуванню.

Найпоширенішим прикладом доходів, які підлягають оподаткуванню, є:

– доходи від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна;

– доходи з продажу (обміну) власного майна;

– доходи з продажу власної сільгосппродукції фізичним особам;

– спадщина (дарунок) від осіб, які не є членами сім᾽ї першого ступеня споріднення;

– інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами;

– іноземні доходи.

Особам, які провадять незалежну професійну діяльність (самозайняті особи), потрібно подати Декларацію також до 3 травня цього року. Останній день сплати податку − 31 липня 2017 року. До самозайнятих осіб відносяться особи, які беруть участь у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльності лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайняті релігійною (місіонерською) діяльністю іншою подібною діяльністю, за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Декларацію потрібно подати незалежно від того, чи був отриманий дохід, чи ні.

Строк подання декларації різний. Громадяни та самозайняті особи подають декларацію з 01.01.2017 по 03.05.2017 включно. Фізичним особам-підприємцям (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) декларацію необхідно подати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу або року.

Ставка податку становить 18%.

Суму податку, яка зазначена в Декларації, громадяни та самозайняті особи сплачують самостійно до 1 серпня 2017 року, а фізичні особи-підприємці  − до 17 лютого 2017 року.

Усі вищеперелічені особи подають Декларації до Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації особисто, або особою за дорученням; поштою чи засобами електронного зв᾽язку. Надсилати поштою потрібно з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання. Декларація в електронній формі подається з дотриманням умови реєстрації електронного підпису, а надіслати її потрібно до 24:00 години дня, у якому спливає такий строк подання.

Слід зазначити, що Податковий кодекс України передбачає надання фіскальними органами безкоштовної консультативної допомоги та отримання бланку Декларації.

У разі неподання або несвоєчасного подання Декларації та несплати або несвоєчасної сплати податків, пов᾽язаних з декларуванням доходів, неподання, невчасного подання або заниження податкового зобов᾽язання, законодавством передбачена відповідальність, яка полягає у накладенні штрафу.

Костін Костянтин Миколайович
 адвокат
Юридичне об᾽єднання «Феміда»

нагороди

клієнти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>