Чи для всіх буде вигідним працевлаштовувати жінок після декретної відпустки?

Більше місяця минуло з тих пір, як весь бізнес обговорював питання щодо введення додаткових податків на суми, що жінка отримує у зв’язку з пологами… І ось, судячи з усього, врахувавши «побажання та думку» бізнес структур вирішили дещо виправити ситуацію і Міністерство соціальної політики виступило з черговою ініціативою, яка, на їх дуку, має намір спростити  пошук роботи  молодим матерям, які виходять із декретної відпустки по догляду за дитиною до 3-х років… 

Міністерство соціальної політики пропонує наступне:

1)      Жінка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, має право на отримання ваучера на професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації на суму 11,6 тис. грн.

2)      Жінка, яка вийшла з декретної відпустки по догляду за дитиною і на протязі 6 місяців, за допомогою Служби зайнятості не змогла найти роботу, отримає право на пільгове працевлаштування. При цьому роботодавець, який візьме на роботу таку жінку буде мати право на отримання дотації на протязі 1 року, в розмірі 1 мінімальної заробітної плати на місяць.

Отже розглянемо ініціативи Міністерства соціальної політики: фактично відбувається ситуація, за якою жінка яка після виходу з декретної відпустки звертається за допомогою у пошуках роботи до Служби зайнятості отримує право на пільгове працевлаштування, і держава бере на себе певні зобов’язання  перед її потенційним роботодавцем. В той же час жодним чином нічого не згадується про заохочення тих роботодавців, які на протязі всього часу поки жінка перебувала у декретній відпустці «зберігали» її робоче місце…  Про жодне заохочення таким роботодавцям поки що не йдеться. Фактично така «несправедливість» може призвести до того, що виникнуть певні махінації з декретними місцями аби в майбутньому отримати певні пільги з боку держави. Фактично буде ситуація за якою жінка буде звільнятись зі свого місця роботи, знаходитись в декретній відпустці, а вже потім повертатись на те саме місце роботи де працювала і до декрету, але ще й роботодавець отримуватиме пільги. Окрім того не зовсім зрозуміла позиція щодо мінімальної заробітної плати. Звичайно стає абсолютно зрозумілим, що якщо роботодавець бере на роботу жінку після декретної відпустки, і держава компенсуватиме саме 1 мінімальну заробітну плату, то більше ніж компенсуватиме держава він їй все рівно не заплатить. Фактично відбувається ситуація за якою держава уже наперед оцінила працю жінки після декретної відпустки в 1 мінімальну заробітну плату. І немає жодних гарантій того, що після завершення 1 річного отримання компенсації роботодавець просто не звільнить таку працівницю і на її місце не візьме знову ж таки жінку статус якої дозволить йому отримувати компенсацію її заробітної плати.  Фактично відбувається ситуація за якою добросовісні роботодавці не отримають з боку держави жодних заохочень та пільг, в той час як «більш спритніші» та менш сумлінні матимуть змогу постійно отримувати дотації з бюджету.

Окрім того, не зовсім зрозуміла ситуація, щодо ваучера на професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації… Якщо з професійною підготовкою та перепідготовкою ще більш менш зрозуміло, і такою можливістю можна буде скористатись через соціальні служби. То ось з підвищенням кваліфікації особисто мені не зовсім зрозуміло…  Як, яким чином і на базі яких учбових закладів це буде проводитись, який строк і що робити якщо цих коштів не вистачить? Чи має намір держава визначити «превілейований» список навчальних закладів чи курсів де можна пройти підвищення кваліфікації, що буде відбуватись з  ваучером якщо жінка відмовилась його використовувати або її не влаштовує той навчальний заклад чи курси, які їй пропонується пройти. Не зрозумілим є питання і щодо того чи всі жінки матимуть право на такий ваучер, чи це буде стосуватись лише тих, які звертаються до Служби зайнятості….

нагороди

клієнти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>