Депутатам пропонують доопрацювати ст. 58 Податкового кодексу України…

11 жовтня 2013 року, під № 3415 у Верховній раді України було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення окремих норм (стосовно податкового повідомлення – рішення).

Текст даного законопроекту зводиться до того, що пропонується доповнити декількома абзацами п. 58.3. ст.58 Податкового кодексу України. Автор законопроекту (народний депутат України Шульга В.П.) пропонує, щоб п.5.3 тепер виглядав наступним чином:

«Стаття 58. Податкове повідомлення-рішення

58.3. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків:

– якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку;

– якщо його надіслано поштою – з моменту отримання відповідного поштового відправлення (у такому випадку особа вважається повідомленою з наступного дня за днем вручення).

– якщо його надіслано поштою та не було вручено – з моменту повернення не врученого поштового відправлення (із зазначенням причини невручення) до органів податкової служби.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо вручити податкове повідомлення – рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення – рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

…»

З 15.10.2013 року запропонований законопроект опрацьовується в Комітеті. Тож будемо чекати подальшого розвитку подій і сподіватись, що зазначений законопроект в майбутньому буде прийнятий… І в майбутньому нам, платникам податку, буде надана додаткова можливість відстоювати свої права..

нагороди

клієнти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>